ДИСЕЛДОРФ, ЕПИСКОП ГРИГОРИЈЕ, НОВОСТИ

Сусрет Муфтије мостарског и Епископа диселдорфског и њемачког – Диселдорф

У понедјељак, 8. маја 2023. године делегација муфтијства мостарског на челу са Муфтијом господином Салемом Дедовићем посјетила је сједиште Епархије диселдорфске и њемачке у Диселдорфу. У Епархијском центру уважене чланове делегације дочекао је и угостио Његово Преосвештенство Епископ диселдорфски и њемачки г. Григорије. Епископ Григорије и Муфтија Дедовић током сусрета разговарали су о својој пастви, како у отаџбини тако и у Њемачкој, о актуелним темама хришћанског и исламског свијета, о личним искуствима и будућим плановима, а нарочито о молитви као омиљеној теми уваженог Муфтије.

Епископ Григорије и Муфтија Дедовић гаје дугогодишње пријатељство и сарадњу још од времена када је Владика Григорије управљао Епархијом захумско-херцеговачком.