KELN, NOVOSTI

Svečana večera Društva srpskih lekara i stomatologa Nemačke u Kelnu

U subotu, 01. februara 2020. godine, upriličena je godišnja svečana večera Društva srpskih lekara i stomatologa Nemačke u Kelnu. Tom prilikom, na poziv predsednice društva dr Brankice Đavolović, koja je član parohijske zajednice u Kelnu, prisustvovao je protonamesnik Mladen Janjić, starešina hrama Vozdviženja Časnog Krsta u Kelnu, kao predstavnik Eparhije diseldorfske i nemačke. Pored mnogobrojnih lekara sa čitavog područja Nemačke ovom značajnom događaju su takođe prisustvovali predstavnici države Republike Srbije na čelu sa Generalnim Konzulom u Diseldorfu, gospođom Branislavom Perin-Jarić. Predsednik crkvenog odbora Crkvene opštine u Kelnu, dr Ilija Đorđević, imao je posbenu čast da se obrati svim prisutnima, uvede u temu ovovečernjeg naučno-akademskog predavanja pod nazivom ,,Život na međi – granice kardiovaskularne medicine” i predstavi gosta predavača i svog dugogodišnjeg kliničkog i akademskog mentora, profesora Antona Sabashnikova, međunarodno priznatog eksperta na polju mehaničke potpore srca i direktora programa ekstrakorporalne cirkulacije na Univerzitetskoj klinici u Kelnu. Nakon predavanja, direktorka ,,Ustanove za decu i mlade – Sremčica” iz Beograda, gospođa Marina Viđojević, predstavila je rad te ustanove i zahvalila se na pozivu da prisustvuje ovom skupu na kome je potpisan protokol o budućoj saradnji.

Večera se završila u prijatnoj atmosferi sa namerom da i u buduće sprski lekari što aktivnije učestvuju u životu nemačke dijaspore kroz podršku crkve i države i tako u najlepšem svetlu promovišu srpsku zajednicu u Nemačkoj.