КЕЛН, НОВОСТИ

Свечана вечера Друштва српских лекара и стоматолога Немачке у Келну

У суботу, 01. фебруара 2020. године, уприличена је годишња свечана вечера Друштва српских лекара и стоматолога Немачке у Келну. Том приликом, на позив председнице друштва др Бранкице Ђаволовић, која је члан парохијске заједнице у Келну, присуствовао је протонамесник Младен Јањић, старешина храма Воздвижења Часног Крста у Келну, као представник Епархије диселдорфске и немачке. Поред многобројних лекара са читавог подручја Немачке овом значајном догађају су такође присуствовали представници државе Републике Србије на челу са Генералним Конзулом у Диселдорфу, госпођом Браниславом Перин-Јарић. Председник црквеног одбора Црквене општине у Келну, др Илија Ђорђевић, имао је посбену част да се обрати свим присутнима, уведе у тему ововечерњег научно-академског предавања под називом ,,Живот на међи – границе кардиоваскуларне медицине” и представи госта предавача и свог дугогодишњег клиничког и академског ментора, професора Антона Сабасхникова, међународно признатог експерта на пољу механичке потпоре срца и директора програма екстракорпоралне циркулације на Универзитетској клиници у Келну. Након предавања, директорка ,,Установе за децу и младе – Сремчица” из Београда, госпођа Марина Виђојевић, представила је рад те установе и захвалила се на позиву да присуствује овом скупу на коме је потписан протокол о будућој сарадњи.

Вечера се завршила у пријатној атмосфери са намером да и у будуће спрски лекари што активније учествују у животу немачке дијаспоре кроз подршку цркве и државе и тако у најлепшем светлу промовишу српску заједницу у Немачкој.