NOVOSTI, FRANKFURT

Sveštenik Simon Turkić o hramovnoj slavi u Frankfurtu 2023.

Mir.

Hristov Mir koji nam se daruje danas je bio sa nama. Sumnja Tome apostola porodila je vjeru u koju smo se i danas na Svetoj arhijerejskoj Liturgiji potpuno oslonili. Djeca koja su se radovala Duhu Koji je u hramu osvećivao i grije srce naše otvrdlo. Riječi pune blagosti i milosrđa od našeg Episkopa g. Grigorija. Istinsko ukazivanje časti i smireni odgovor. Kada sumnju zamjeni vjera, čovjek se trgne i postaje bez straha. Kao Toma i svi apostoli koji se razbježaše, ali se svi onda opet vratiše Krstu. Da se saraspinju Hristu. 

Radost vjere vodi nas sve ka vječnom Carstvu u kome će svaka nevina suza dobiti utjehu. Svaka nepravda biti ispravljena. 

Gdje će biti vječno dobro od Boga Ljubavi.

Prisjetili smo se 11.12.2012 godine, koja nije tako daleko, unazad gledajući ali život prolazi i djela svjedoče. Kakva god! 

Samo Riječ Gospodnja ostaje zauvijek.

Prisajedinjenje Hristu u Svetom pričešću, i veliki broj djece i mladih. 

Mir, duhovna pažnja, dakle učestvovanje vjernih u Vaskrsenja danu. 

“Adovu si razrušio silu i vaskrsao si kao Pobjednik, Hriste Bože”.. “Vaskrsenja je dan, prosvetimo se ljudi, Pasha je Gospodnja Pasha. Iz smrti u život i od zemlje k nebu Hristos Bog nas prevede. Pobjedničku pjesmu pjevajmo: Hristos vaskrse iz mrtvih, smrću smrt uništi i Onima u grobovima život darova”.

Logos postade Čovjek. “Vaskrse Isus iz groba kao što proreče dade nam život vječni i veliku milost”.

Potom se pridružismo Agape i u porti gdje naš vjerni narod nastavi praksu sa Liturgije. 

Domaćin, Episkop naš Grigorije sa ondašnjim Episkopom srednjoevropskim g. Konstantinom. 

Bog dade lijep dan da se veselimo i radujemo u njemu. “Sve je sveto i čestito bilo i Milome Bogu pristupačno”.

I na koncu dana, šta drugo; nego kao i apostol Toma: “Gospod moj i Bog moj!”

o. Simon