АУДИО, БЕРЛИН, ЕПИСКОП ГРИГОРИЈЕ, НОВОСТИ

Света арх. литургија у Берлину

У недељу 26. маја 2019. Епископ Диселдорфа и Немачке Григорије, служио је по први пут у берлинском храму посвећеном Светоме Сави. Епископу су саслуживали надлежни пароси протојереј-ставрофор Вељко Гачић и протојереј Радомир Колунџић, као и гости из наше и других епархија СПЦ, али и представник бугарске патријаршије. Након завршене литургије, пред пуном парохијском салом организован је и разговор о књижевном стваралаштву Владимира Пиштала и Владике Григорија, у коме је, поред поменутих аутора, учествовао и господин Ненад Шапоња. Повод за разговор била су најновија објављена дела двојице аутора, Значење џокера Владимира Пиштала и Бити са другим, Владике Григорија. По окончаном разговору, аутори су заинтересованој публици потписивали примерке својих књига.

Бесједа Еп. Григорија