AUDIO, BERLIN, MITROPOLIT GRIGORIJE, NOVOSTI

Sveta arh. liturgija u Berlinu

U nedelju 26. maja 2019. Episkop Diseldorfa i Nemačke Grigorije, služio je po prvi put u berlinskom hramu posvećenom Svetome Savi. Episkopu su sasluživali nadležni parosi protojerej-stavrofor Veljko Gačić i protojerej Radomir Kolundžić, kao i gosti iz naše i drugih eparhija SPC, ali i predstavnik bugarske patrijaršije. Nakon završene liturgije, pred punom parohijskom salom organizovan je i razgovor o književnom stvaralaštvu Vladimira Pištala i Vladike Grigorija, u kome je, pored pomenutih autora, učestvovao i gospodin Nenad Šaponja. Povod za razgovor bila su najnovija objavljena dela dvojice autora, Značenje džokera Vladimira Pištala i Biti sa drugim, Vladike Grigorija. Po okončanom razgovoru, autori su zainteresovanoj publici potpisivali primerke svojih knjiga.

Besjeda Ep. Grigorija