ВИКАРНИ ЕПИСКОП ЈОВАН, НОВОСТИ, ШТУТГАРТ

Света архијерејска Литургија и свечано читање и потписивање заклетве новоизабраних чланова Црквеног одбора – Штутгарт

У недељу Праотаца, 24. децембра 2023. године, када наша Црква идући у сусрет Рођењу Христовом, празнује и Праоце Христове по тијелу и Материце, празник мајки и жена, нашу црквену заједницу у Штутгарту је посјетио и архијерејску Литургију, уз саслужење штутгартског свештенства, служио Његово Преосвештенство Епископ хумски г. Јован.

По заамвоној молитви обављен је обред благосиљања славских знамења у част празника Материца, што је и дугогодишња пракса наше црквене заједнице, а кумови славских знамења ове године биле су г-ђе Слађана Василић, Данијела Митровић, Милана Јарић и Сузана Микеревић са својим породицама.

Посебност овонедељне Свете архијерејске Литургије огледала се и у заклетви новоизабраних одборника из редова цивила Црквене Општине Штутгарт. Наиме, по завршеној Светој архијерејској Литургији, Његово Преосвештенство Епископ Јован, обратио се вијерном народу, најприје образложивши важност и улогу Одбора у Цркви, потом и захваливши досадашњем предсједнику Црквене Општине у Штутгарту, г. Радославу Гушићу, носиоцу Ордена Светог Саве II степена, на свему учињеном према својој мајци Цркви, а затим је упутио и пригодну бесједу новоизабраним члановина Одбора, пожеливши им много среће, мудрости и Божјег благослова. Након тога приступило се свечаном читању и потписивању заклетве новоизабраних чланова Одбора из реда цивила.

Чланови Одбора наше Црквене Општине из реда цивила су: г-ђа мр Наташа Рајић (предсједник/ца), г. Винко Бошковић (члан), г. Жељко Вуковић (члан) и г. Владимир Јојић (члан).