AUDIO, EPISKOP GRIGORIJE, MINHEN, NOVOSTI

Sveta arhijerejska Liturgija i tribina „Vera i izazovi savremenog doba“ – Minhen

Na praznik Sretenja Gospodnjeg Njegovo Preosveštensvtvo Episkop Grigorije služio je Arhijerejsku Liturgiju u Minhenu. Pored mihnenskih paroha, protojereja-stavrofora Đorđa Trajkovića, protojereja-stavrofora Milorada Jovanovića, protojereja Predraga Gajića i jereja Bojana Simića, Episkopu su sasluživali penzionisani sveštenik protojerej-stavrofor Slobodan Milunović, jeromonah Stefan (Jugović), protođakon Mladomir Milunović i đakoni Aleksandar Debeljak i Oliver Grulović.

U popodnevnim časovima, istoga dana, u prostorijama crkvenog centra, održana je i promocija knjige Vladike Grigorija „Gledajmo se u oči“. Promocija je održana u okviru tribine pod temom „Vera i izazovi savremenog doba“ moderirane od strane dr Marka Vilotića. Uz Vladiku Grigorija na postavljana pitanja odgovarao i jerej Nenad Živković, doktorand Univerziteta u Erfurtu i paroh augzburški.

Beseda Ep. Grigorija