21. јуна 2026. године, у недељу трећу по Педесетници, Његово Високопреосвештенство Архиепископ диселдорфско-берлински и Митрополит немачки г. Григорије служио је свету Литургију у храму Вазнесења Господњег у Ахену. Његовом Високопреосвештенству саслуживали су: протојереј Младен Јањић, јереј Стефан Марић и јерођакон Василије Старовлах.