БОН, МИТРОПОЛИТ ГРИГОРИЈЕ, НОВОСТИ

Света архијерејска Литургија у Бону

24. маја 2026. године, у недељу по Вазнесењу Господњем, на празник Светих Кирила и Методија, Његово Високопреосвештенство Архиепископ диселдорфско-берлински и Митрополит немачки г. Григорије служио је свету Литургију у храму Парохије Вазнесења Господњег у Бону.
 
Његовом Високопреосвештенству саслуживали су: протојереј Драган Чолаковић, протојереј-ставрофор Зоран Илић, јереј Ненад Живковић, јереј Саша Врачевић и ђакон Василије Старовлах.

Након прочитаног јеванђелског зачала Митрополит Григорије се обратио присутнима. Беседу Његовог Високопреосвештенства доносимо у целости.
 
 
Овом приликом освећени су славски дарови поводом славе парохије.