АХЕН, ЕПИСКОП ГРИГОРИЈЕ, НОВОСТИ

Света архијерејска Литургија у Храму Вазнесења Господњег у Ахену

У недељу, 10. децембра 2023. год. када наша Црква прославља и празнује Светог Јакова Персијанца и Светог Јакова, Епископа ростовског, Његово Преосвештенство Епископ диселдорфски и немачки Господин Григорије, служио је Свету архијерејску Литургију у Храму Вазнесења Господњег у Ахену.

Преосвећеном су саслуживали: јереј Стефан Марић, парох у Ахену; протојереји- ставрофори: умировљени парох вуперталски Јован Марић, парох диселдорфски Небојша Ракић и парох при манастиру у Химелстиру Радивоје Круљ.

Чтецирао је Милош Перић, док су за певницом били појци храма у Ахену као и деца са верске наставе.

Трећа по реду посета Епископа Григорија Храму Вазнесења Господњег у Ахену, пропраћена је великим присуством верног народа на Светој архијерејској Литургији.

На читање Светог Јеванђеља по Луки, за недељу 27. по Духовима, о згрченом телу и згрченим душама и чудесном исцељењу болесне жене, Епископ Григорије се верном народу обратио богонадахнутом беседом.

Након евхаристијског сабрања у коме је учествовао велики број верника, Епископ је благословио присутне а заједничарење је настављено уз трпезу љубави, коју је припремило Коло српских сестара из Ахена.

Maрија Дражић