VIKARNI EPISKOP JOVAN, VUPERTAL, NOVOSTI

Sveta arhijerejska Liturgija u Karlsrueu

U nedelju, 04. septembra 2022. godine u hramu Prepodobne majke Paraskeve u Karlsrueu služena je Sveta arhijerejska Liturgija. Bogosluženjem je načalstvovao Njegovo Preosveštenstvo Episkop humski g. Jovan uz sasluženje područnog sveštenstva Eparhije diseldorfske i nemačke i članova delegacije Srpske Pravoslavne Crkve na generalnoj skupštini Svetskog saveta Crkava uz molitveno učešće vernog naroda.

Ovogodiša konferencija Svetskog saveta Crkava održava se u Karlsrueu od 31. avgusta do 08. septembra. U saradnji sa starešinom hrama u Karlsrueu, sveštenikom Aleksndrom Škorićem, Episkop Jovan, kao presedavajući član, priredio je, nakon Svete Liturgije, prijem za ostale članove delegacije Srpske Pravoslavne Crkve.