ВИКАРНИ ЕПИСКОП ЈОВАН, ВУПЕРТАЛ, НОВОСТИ

Света архијерејска Литургија у Карлсруеу

У недељу, 04. септембра 2022. године у храму Преподобне мајке Параскеве у Карлсруеу служена је Света архијерејска Литургија. Богослужењем је началствовао Његово Преосвештенство Епископ хумски г. Јован уз саслужење подручног свештенства Епархије диселдорфске и немачке и чланова делегације Српске Православне Цркве на генералној скупштини Светског савета Цркава уз молитвено учешће верног народа.

Овогодиша конференција Светског савета Цркава одржава се у Карлсруеу од 31. августа до 08. септембра. У сарадњи са старешином храма у Карлсруеу, свештеником Алексндром Шкорићем, Епископ Јован, као преседавајући члан, приредио је, након Свете Литургије, пријем за остале чланове делегације Српске Православне Цркве.