АУДИО, ЕПИСКОП ГРИГОРИЈЕ, КАСЕЛ, НОВОСТИ

Света архијерејска Литургија у Каселу

На недељу 28.06.2020. у храму Светога кнеза Лазара у Каселу, Његово Преосвештенство Епископ Григорије служио је Свету архијерејску Литургију уз саслужење свештеника Бранислава Чортановачког из Хановера и Марка Радмила, надлежног парохијског свештеника. Богослужењу је присуствовало мноштво верног народа који су дошли на заједничку молитву поводом великог празника српског православног живља и славе парохијског храма. Епископ Григорије у приступној беседи поучавао је присутне о значају празника за идентите нашег народа који у великом броју живи расејан изван своје матице.

Након заамвоне молитве Владика Григорије осветио је славска знамења и још једном свима честитао храмовну славу Светога кнеза Лазара који је уједно и заштитник поменутог места.