AUDIO, MITROPOLIT GRIGORIJE, NOVOSTI, OSNABRIK

Sveta arhijerejska Liturgija u Osnabriku

U subotu 27.06.2020. u osnabričkom hramu Svetoga velikomučenika i pobedonosca Georgija služena je Sveta Liturgija. Svi prisutni vernici nisu mogli da prisustvuju bogosluženju u hramu radi pridržavanja svih mera predostrožnosti te su svoje molitveno mesto zauzeli u porti parohijskog hrama. Liturgijom je načalstvovao Njegovo Preosveštenstvo Episkop Grigorije uz sasluženje sveštenika Bogdana Smiljića iz Bilefelda i Marinka Rajaka, nadležnog parohijskog sveštenika. Jevanđelsku besedu proizneo je Vladika Grigorije.

Nakon zajedničke molitve vernici sa sveštenstvom uputili su se na obližnje osnabričko groblje da bi održali pomen i odali čast precima osnabričkih Srba, oficirima i vojnicima Kraljevine Jugoslavije, postradalim u zarobljeničkom logoru Oflag (VI/C) Osnabrik 06. decembra 1944. Episkop Grigorije održao je kratko nadgrobno slovo postradalim precima srpskog naroda.

Beseda Episkopa i nadgrobno slovo srpskim oficirima i vojnicima dostavljamo čitaocima u audio zapisu: