ГАЈНЛАУ, ЕПИСКОП ГРИГОРИЈЕ, НОВОСТИ

Света архијерејска Литургија у Скиту Светога Спиридона у Гајлнау

У среду 25.12.2019. Његово Преосвештенство Епископ Диселдорфа и Немачке служио је Свету Литургију у Скиту Светога Спириодона у Гајлнау, који тога дана прославља храмовну славу. Епископу су саслуживали чланови скитске братије и други свештеници, како клирици наше Епархије, тако и гости. Због специфичности тамошње заједнице, која укључује поред Срба и бројне чланове немачког, руског и грчког порекла, по благослову Епископа празнично Јеванђеље прочитано је на четири језика. Владика Григорије се присутнима обратио и беседом у којој се посебно у име свих присутних захвалио игуману скита, схи-архимандриту Василију (Гролимунду) за своју предану службу и подвиг које упркос здравственим искушењима неуморно наставља докле га год Господ поживи на земљи.