GAJNLAU, EPISKOP GRIGORIJE, NOVOSTI

Sveta arhijerejska Liturgija u Skitu Svetoga Spiridona u Gajlnau

U sredu 25.12.2019. Njegovo Preosveštenstvo Episkop Diseldorfa i Nemačke služio je Svetu Liturgiju u Skitu Svetoga Spiriodona u Gajlnau, koji toga dana proslavlja hramovnu slavu. Episkopu su sasluživali članovi skitske bratije i drugi sveštenici, kako klirici naše Eparhije, tako i gosti. Zbog specifičnosti tamošnje zajednice, koja uključuje pored Srba i brojne članove nemačkog, ruskog i grčkog porekla, po blagoslovu Episkopa praznično Jevanđelje pročitano je na četiri jezika. Vladika Grigorije se prisutnima obratio i besedom u kojoj se posebno u ime svih prisutnih zahvalio igumanu skita, shi-arhimandritu Vasiliju (Grolimundu) za svoju predanu službu i podvig koje uprkos zdravstvenim iskušenjima neumorno nastavlja dokle ga god Gospod poživi na zemlji.