VIDEO, MITROPOLIT GRIGORIJE, NOVOSTI, ŠTUTGART

Sveta arhijerejska Liturgija u Štutgartu

U nedelju, 12. januara 2020. Svetu arhijerejsku Liturgiju, u hramu Sabora Srba svetitelja u Štutgartu, služio je Njegovo Preosveštenstvo Episkop Diseldorfa i Nemački g. Grigorije sa sveštenstvom. Liturgijskom sabranju je prisustvovao veliki broj vernika. Posle čitanja nedeljnog jevanđelja besedio je Episkop Grigorije, ukazujući na univerzalnost Hristove pouke koja je okrenuta „svim narodima“ (Mt 28,19), zato je i neophodno Jevanđelje čitati i propovedati na svim jezicima, a u ovom slučaju i na nemačkom jeziku. Episkop je takođe naglašavao značaj radosti kao obeležja hrišćanina.

Po završetku Liturgije Episkop je odlikovao najvišim odlikovanjem Srpske pravoslavne crkve, ordenom Svetoga Save, g. Radoslava Gušića, dugogodišnjeg predsednika Crkvene opštine u Štutgartu, koji je svoj celokupan život stavio u službu crkvi.