KARLSRUE, NOVOSTI

Sveta Liturgija i priziv Svetog Duha u parohiji karlsrueškoj povodom početka nove školske godine

U hramu Prepodobne majke Paraskeve u Karlsrueu služena je Sveta Liturgija a u produžetku priziv Svetoga Duha povodom početka nove školske godine.

Iako su školski raspust i godišnji odmori u toku, veliki broj parohijana i djece okupio se na Svetoj Liturgiji kako bi se pomolili Gospodu i dobili blagoslov za početak nove školske godine. Đaci prvaci su dobili prigodne poklone. Sveštenik Aleksandar je u svojoj besjedi govorio o tome koliko je bitno da djeca, uzrastajući u vjeri, nauče ćirilicu i srpski jezik. Časovi vjeronauke i dopunska škola na srpskom jeziku održavaju se subotom u prostorijama parohijskog centra. Na Svetoj Liturgiji protojereju- stavroforu Aleksandru Škoriću sasluživao je protojerej Slobodan Drakulić, klirik Eparhije gornjokarlovačke koji trenutno boravi u parohiji karlsrueškoj.