АУГЗБУРГ, АУДИО, НОВОСТИ

Света Литургија – Недеља 15. по Духовима – Аугзбург

У недељу 15. по Духовима у цркви Св. Стефана и Јелене Штиљановић Литургију је служио парох аугзбуршки, презвитер Ненад Живковић, уз саслужење ђакона Дејана Ристића.

Након прочитаног Еванђеља сабраној цркви обратио се ђакон Дејан тумачећи речи Господње из прочитаних одломака из Еванђеља по Матеју и Марку, у којима Господ говори о нераскидивости љубави за Бога и за ближњега, као и потреби за спремност на трновит пут, на крсни пут, оних који желе да крену за Христом.

Захвуљујући се ђакону Дејану на саслужењу и лепој беседи, као и појцима и сестри Олени Слоја, која је умилним гласом отпевала Иже херувими. Отац Ненад је указао на потребу да искрену, непоколебиву радост тражимо у Богу, у радости васкрсења, а не у свету и спољашњим околностима, где смо увек један или свега неколико корака удаљени од разочарења.

Беседу оца ђакона преносимо у целости у аудио формату.