AUGZBURG, AUDIO, NOVOSTI

Sveta Liturgija – Nedelja 15. po Duhovima – Augzburg

U nedelju 15. po Duhovima u crkvi Sv. Stefana i Jelene Štiljanović Liturgiju je služio paroh augzburški, prezviter Nenad Živković, uz sasluženje đakona Dejana Ristića.

Nakon pročitanog Evanđelja sabranoj crkvi obratio se đakon Dejan tumačeći reči Gospodnje iz pročitanih odlomaka iz Evanđelja po Mateju i Marku, u kojima Gospod govori o neraskidivosti ljubavi za Boga i za bližnjega, kao i potrebi za spremnost na trnovit put, na krsni put, onih koji žele da krenu za Hristom.

Zahvuljujući se đakonu Dejanu na sasluženju i lepoj besedi, kao i pojcima i sestri Oleni Sloja, koja je umilnim glasom otpevala Iže heruvimi. Otac Nenad je ukazao na potrebu da iskrenu, nepokolebivu radost tražimo u Bogu, u radosti vaskrsenja, a ne u svetu i spoljašnjim okolnostima, gde smo uvek jedan ili svega nekoliko koraka udaljeni od razočarenja.

Besedu oca đakona prenosimo u celosti u audio formatu.