AUGZBURG, AUDIO, EPISKOP GRIGORIJE, NOVOSTI

Sveta liturgija u Augsburgu

U nedelju 25. avgusta 2019, Njegovo Preosveštenstvo Episkop Grigorije služio je svetu liturgiju u Augsburgu. Episkopu su sasluživali protojerej-stavrofor Mićo Matić, arhijerejski namesnik za Bavarsku, jereji Bojan Simić i Nenad Živković, kao i protođakon Aleksandar Sekulić i đakon Aleksandar Debeljak. Ova služba predstavlja značajan i svečan trenutak u životu parohije u Augsburgu, jer se njome od aktivne službe u ovom gradu oprostio dosadašnji paroh Mićo Matić, koji će nastaviti svoje službovanje kao arhijerejski namesnik i paroh u Nirnbergu. Na njegovo mesto postavljen je mladi jerej Nenad Živković. Na kraju službe Episkop se dirljivim obraćanjem zahvalio ocu Mići na gotovo dvadesetpetogodišnjem plodnom služenju u Augsburgu i poželeo sreću u radu i služenju novom parohu. Obraćanje Episkopa Grigorija prenosimo u celini, kao i besedu na Jevanđelje oca Nenada.

Obraćanje Episkopa Grigorija

Beseda na Jevanđelje oca Nenada