AUDIO, DISELDORF, EPISKOP GRIGORIJE, NOVOSTI

Sveta liturgija u Diseldorfu

Diseldorf, 16. decembra 2018.

U nedelju 16. decembra 2018. Njegovo Preosveštenstvo Episkop Diseldorfa i Nemačke Grigorije služio je liturgiju u Sabornom hramu Svetoga Save u Diseldorfu. Veliku radost i čast Episkopu Grigoriju i diseldorfskom sveštenstvu, kao i mnogobrojnom okupljenom narodu predstavljalo je prisustvo i liturgijsko sasluživanje Njegovog Preosveštenstva Episkopa budimljansko-nikšićkog Joanikija. Pored Episkopa Joanikija i bratstva diseldorfskog Sabornog hrama, Episkopu Grigoriju sasluživali su i jeromonah Sava (Vukajlović) i protosinđel Jovan (Stanojević). Na kraju liturgijskog sabranja prisutnom narodu obratili su se obojica arhijereja prigodnim pozdravnim rečima, koje prenosimo u celini:

Pozdravna reč Ep. Grigorija

Pozdravna reč Ep. Joanikija