DORTMUND, NOVOSTI

Sveta Liturgija u Dortmundu – nedjelja 17. po Duhovima

U nedjelju, 17. po Duhovima, 4. oktobra 2020. godine, Svetom Liturgijom u hramu Svetog apostola Luke u Dortmundu načalstvovao je paroh dortmundski protojerej Danilo Dangubić uz sasluženje velikog broja vjernih sabranih oko Trpeze Gospodnje. Sveštenik se vjernima, a s obzirom da smo u prethodni petak propustili čas Vjeronauke za odrasle, obratio opširnijom besjedom naslanjajući se na temu nedjeljnog Jevanđelja. 

Nakon Svete Liturgije okupljeni narod je, kao što je to i dosadašnja praksa, izvjesno vrijeme iskoristio kako bi se susreli, popričali i poslužili u ljubavi. Ovom prilikom formirano je i „Kolo srpskih sestara“ koje će sabirati članice zainteresovane za organizaciju raznih svetkovina, humanitarnih potreba kao i funkcionisanje usluga kantine pri Crkvenoj opštini Dortmund.