KASEL, NOVOSTI

Sveta Liturgija u Fuldi

U subotu, 05. juna 2021. godine, u evangelističkoj crkvi Časnog Krsta (Kreuzkirche) u gradu Fuldi, služena je Sveta Liturgija kojom je načalstvovao jerej Marko Radmilo. Nakon pročitanog odjeljka iz Svetog Jevanđelja, Otac Marko se obratio vjernicima riječima: „Ljubav – nevidljiva energija Božija koja se izliva na čovjeka. Ovaj slijeporođeni čovek ili mladić, imao je tjelesni nedostatak cjeloga života. Bog ga svojom ljubavlju iscjeljuje ponavljajući stvaranje čoveka iznova prahom zemaljskim, on mu vid vraća. Vjera i ljubav u Bogočovjeka, Stvoritelja, Čovjekoljubca, pokreću naše biće ka Bogu i ljudima oko nas. Otvorimo svoja srca, uzdignimo ih ka Gospodu, progledajmo duhovnim očima i uskliknimo kao ovaj iscjeljeni – Da, Gospode vjerujem da si ti Hristos, Sin Božiji, Amin“.