КАСЕЛ, НОВОСТИ

Света Литургија у Фулди

У суботу, 05. јуна 2021. године, у евангелистичкој цркви Часног Крста (Kreuzkirche) у граду Фулди, служена је Света Литургија којом је началствовао јереј Марко Радмило. Након прочитаног одјељка из Светог Јеванђеља, Отац Марко се обратио вјерницима ријечима: „Љубав – невидљива енергија Божија која се излива на човјека. Овај слијепорођени човек или младић, имао је тјелесни недостатак цјелога живота. Бог га својом љубављу исцјељује понављајући стварање човека изнова прахом земаљским, он му вид враћа. Вјера и љубав у Богочовјека, Створитеља, Човјекољубца, покрећу наше биће ка Богу и људима око нас. Отворимо своја срца, уздигнимо их ка Господу, прогледајмо духовним очима и ускликнимо као овај исцјељени – Да, Господе вјерујем да си ти Христос, Син Божији, Амин“.