АУДИО, ЕПИСКОП ГРИГОРИЈЕ, НОВОСТИ, ХАНОВЕР

Света Литургија у Хановеру

Хановер, 3. март 2019.

У недељу месопусну Преосвећени епископ Диселдорфа и Немачке Г. Григорије је началствовао Светом Литургијом у храму Св. Саве у Хановеру. Преосвећеном владици саслуживало је седам свештеника и четири ђакона, а домаћи хор је својим појањем увеличао литургијско славље.

Том приликом Епископ Григорије је представио и увео у дужност новог пароха хановерског протонамесника Александра Перковића, доскорашњег каселског пароха, уједно топло захваливши пензионисаног свештенику, протојереју – ставрофору Милану Пејићу на пастирском прегалаштву које је у Хановеру трајало дуже од четири деценије и које је било веома плодно.

После прочитаног Светог јеванђеља преосвећени владика Григорије је произнео надахнути беседу, поучавајући многобројни верни народ о значају праштања за наш духовни живот.

Евхаристијској молитви присуствовали су у бројне званице из верског и јавног живота у Хановеру које је у својој беседи на крају службе поздравио нови парох, о. Александар.
По завршетку литургијског славља, настављено је сабрање око трпезе љубави и послужења које је припремљено за све присутне трудом домаћина.