KARLSRUE, NOVOSTI

Sveta Liturgija u Karlsrueu – Nedelja Samarjanke

Dana 17. maja 2020. godine u  hramu Prep. Majke Paraskeve u Karlsrueu služena je Sv. Liturgija na praznik nedelje Samarjanke. Prisutni vernici na liturgijskom sabranju pridržavali su se radi predostožnosti svih pravila koja su propisana od nadležnih vlasti i našeg episkopa vezano za trenutnu situaciju sa korona virusom.

Svetu Liturgiju služio je nadležni paroh protojerej-stavrofor Aleksandar Škorić uz sasluženje protojereja Slobodana Drakulića klirika eparhije gornjokarlovačke i vernog naroda. Jevađelsku besedu proizneo je otac Aleksandar poučivši verni narod a posebno naglasivši značaj i važnost čestog dolaska vernika u hram na izvor „vode žive“. Na licima mnogih vernika oslikavala se velika radost što su nakon dva meseca ponovo u svom hramu na bogosluženju.