КАРЛСРУЕ, НОВОСТИ

Света Литургија у Карлсруеу – Недеља Самарјанке

Дана 17. маја 2020. године у  храму Преп. Мајке Параскеве у Карлсруеу служена је Св. Литургија на празник недеље Самарјанке. Присутни верници на литургијском сабрању придржавали су се ради предостожности свих правила која су прописана од надлежних власти и нашег епископа везано за тренутну ситуацију са корона вирусом.

Свету Литургију служио је надлежни парох протојереј-ставрофор Александар Шкорић уз саслужење протојереја Слободана Дракулића клирика епархије горњокарловачке и верног народа. Јевађелску беседу произнeо је отац Александар поучивши верни народ а посебно нагласивши значај и важност честог доласка верника у храм на извор „воде живе“. На лицима многих верника осликавала се велика радост што су након два месеца поново у свом храму на богослужењу.