NOVOSTI, HIMELSTIR

Sveta Liturgija u Manastiru Himelstiru i početak nove školske i akademske godine

U nedelju, 20. avgusta 2023. godine Svetom Liturgijom u Manastiru Uspenja Presvete Bogorodice u Himelstiru načalstvovao je sveštenik Radivoje Krulj, paroh hildeshajmski, uz sasluženje sveštenika Gorana Goranovića, jerođakona Vasilija Starovlaha i vernog naroda manastirske parohije.

Na kraju Svete Liturgije služen je Priziv Svetog Duha na sve učenike, studente i roditelje povodom početka nove školske i akademske 2023/2024 godine.

Ujedno je u manastiru počela nova školska godina manastirske Škole srpskog jezika, istorije, veronauke i kulture za skoro četrdesetoro dece i omladine koji su podeljeni u tri starosne grupe, a predavači su g-đa Vukica Moćić, g-đa Nataša Krulj i g-đa Danica Karapetrović.