НОВОСТИ, ХИМЕЛСТИР

Света Литургија у Манастиру Химелстиру и почетак нове школске и академске године

У недељу, 20. августа 2023. године Светом Литургијом у Манастиру Успења Пресвете Богородице у Химелстиру началствовао је свештеник Радивоје Круљ, парох хилдесхајмски, уз саслужење свештеника Горана Горановића, јерођакона Василија Старовлаха и верног народа манастирске парохије.

На крају Свете Литургије служен је Призив Светог Духа на све ученике, студенте и родитеље поводом почетка нове школске и академске 2023/2024 године.

Уједно је у манастиру почела нова школска година манастирске Школе српског језика, историје, веронауке и културе за скоро четрдесеторо деце и омладине који су подељени у три старосне групе, а предавачи су г-ђа Вукица Моћић, г-ђа Наташа Круљ и г-ђа Даница Карапетровић.