AUDIO, NOVOSTI, OSNABRIK

Sveta Liturgija u Osnabriku

26. juna 2021. godine u osnabričkom hramu Svetoga velikomučenika i pobedonosca Georgija proslavljen je praznik posvećen Svetom knezu Lazaru i svetim srpskim mučenicima. Bogosluženjem je načalstvovao izabrani vikarni Episkop humski, visokoprepodobni Jovan Stanojević uz sasluženje nadležnog sveštenika Marinka Rajaka, sveštenika Bogdana Smiljića iz Bilefelda i đakona Aleksandra Debeljaka kao i vernog naroda parohije.

Nakon bogosluženja svi prisutni su se uputili na obližnje osnabričko groblje da bi održali pomen i odali čast precima osnabričkih Srba, oficirima i vojnicima Kraljevine Jugoslavije, postradalim u zarobljeničkom logoru Oflag (VI/C) Osnabrik 06. decembra 1944.

Sveštenomonah Jovan proizneo je vernima besedu na jevanđelsku perikopu. Audio zapis besede u prilogu vesti.