БРЕМЕН, НОВОСТИ

Света Петка Параскева – слава парохије у Бремену

27. октобра 2019. Српска православна парохија у Бремену је торжествено прославила славу Свету Петку Параскеву, славу свих парохијанки храма Светога Георгија у Бремену.

На Светој Литургији, ове година, уз надлежног пароха протојереја Сашу Момировића, у олтару су саслуживали свештенослужитељи православне вероисповести различитих националних припадности , што је на велики понас свих бременских парохијана.

Особа која је итекако активна у животу Цркве поменуте парохије је отац Iliјa Schleppegrel (Немац по националности), из грузијске Патријаршије који је примио православље у бременској парохији пре 12. година, а сада врши ђаконску службу као клирик Грузијске православне цркве. Као и увек у олтару су били присутни стални чтечеви, Ilia Khuskivadze (Грузинска црква) и Christos Banousis (Јеладска црква).

Због те разноликости коју поседује Црква у Бремену, Света Литургија је текла на неколико језика, у којој су многи препознали своје место пред лицем Божијим. Са галерије храма текла је умилна песма хора, који предводи диригентица Antonina Vikalyuk (Руска црква).

После заамвоне молитве, по устаљеној пракси, принесена су славска знамења на благослов у славу и част Светој Петки. После Свете Литургије одслужен је акатист овој светитељки, што је већ дугогодишња традиција парохије.

Након молитве, припремљена је свечана славска трпеза, коју су са пуно љубави организовале слављенице и чланице кола српских сестара, којима се неизмерно захаваљује на љубави и пажњи коју стално показују према свим парохијанима у Бремену.