НОВОСТИ, ФРАЈБУРГ

Свети Сава – парохијска слава у Фрајбургу

У недељу, 26.01.2020. верни народ парохије фрајбуршке, прославио је своју храмовну славу – првог српског Архиепископа, учитеља и пастира Светога Саву. Богослужбени простор у Фрајбургу, био је испуњен децом и верницима парохије који су дошли на Св. Литурију да заблагодаре Господу. Празновање је започело Св. Литургијом, коју је служио надлежни свештеник, протонамесник Јован Гатарић.  Богослужење је улепшано духовним појањем дечице и присутних парохијана. Након богослужења надлежни свештеник је благословио славска знамења, која су припремили кумови Илија и Јерка Панић са дјецом из Фрајбурга. Кумовање за наредну годину су преузели Недо и Влатка Радовановић из Емендингена/Фрајбург. Надлежни свештеник се обратио пригодном беседом и заблагодарио Господу у присуству велико броја верног народа. Академија је отпочела химном Св.Саве а у наставку је приређен дечији рецитал у част великом Светитељу и заштитнику. По завршетку програма кумови су поделили деци светосавске пакетиће. Свештеник је све присутне  поздравио и захвалио се великом броју верника на заједничкој молитви.