VIDEO, DISELDORF, MITROPOLIT GRIGORIJE, NOVOSTI

Svetosavska akademija u Diseldorfu

U subotu 26. januara, na navečerje praznika prvog srpskog arhiepiskopa i prosvetitelja Svetoga Save, u sabornom hramu Svetog Save u Diseldorfu, koji na ovaj praznik proslavlja i svoju slavu, služena je svečana večernja služba u prisustvu sveštenstva namesništva za Severnu Rajnu i Vestfaliju, članova novog saziva Eparhijskog saveta Eparhije diseldorfske i nemačke i brojnog vernog naroda. Na kraju večernje službe novi članovi Saveta iz redova laika položili su pred Episkopom Grigorijem zakletvu kojom se obavezuju na časno i odgovorno služenje Crkvi, dok je Vladika Grigorije pročitao molitvu Gospodu za njihovo plodonosno služenje Eparhiji. Nakon večernje službe organizovana je svečana svetosavska akademija, koju je osmislio dr Pavle Aničić. U programu su učestvovali glumac Nebojša Milovanović, primablalerina Bojana Žegarac, harmonikaš Miroslav Nisić, violinistkinja Milica Kovačević, operski pevač Žive Kremšovski, Neda Nikolić koja je svirala frulu, studentkinje Odseka za etnomuzikologiju FMU u Beogradu, kao i KUD Moravac iz Diseldorfa. Svetosavsku besedu održao je Njegovo Preosveštenstvo Episkop Grigorije. Na akademiji su bili prisutni brojni predstavnici diplomatskog kora i drugih crkava, a po završetku programa organizovano je posluženje za sve prisutne.