ВИДЕО, ДИСЕЛДОРФ, ЕПИСКОП ГРИГОРИЈЕ, НОВОСТИ

Светосавска академија у Диселдорфу

У суботу 26. јануара, на навечерје празника првог српског архиепископа и просветитеља Светога Саве, у саборном храму Светог Саве у Диселдорфу, који на овај празник прославља и своју славу, служена је свечана вечерња служба у присуству свештенства намесништва за Северну Рајну и Вестфалију, чланова новог сазива Епархијског савета Епархије диселдорфске и немачке и бројног верног народа. На крају вечерње службе нови чланови Савета из редова лаика положили су пред Епископом Григоријем заклетву којом се обавезују на часно и одговорно служење Цркви, док је Владика Григорије прочитао молитву Господу за њихово плодоносно служење Епархији. Након вечерње службе организована је свечана светосавска академија, коју је осмислио др Павле Аничић. У програму су учествовали глумац Небојша Миловановић, примаблалерина Бојана Жегарац, хармоникаш Мирослав Нисић, виолинисткиња Милица Ковачевић, оперски певач Живе Кремшовски, Неда Николић која је свирала фрулу, студенткиње Одсека за етномузикологију ФМУ у Београду, као и КУД Моравац из Диселдорфа. Светосавску беседу одржао је Његово Преосвештенство Епископ Григорије. На академији су били присутни бројни представници дипломатског кора и других цркава, а по завршетку програма организовано је послужење за све присутне.