БИЛЕФЕЛД, НОВОСТИ

Светосавска прослава у Билефелду

Светосавска прослава је одржана у суботу 8. фебруара 2020. у организацији Црквене општине Билефелд. Иста је одржана у Schulzentrum Senne са почетком у 20 часова а окупило се око 200 присутних који су дошли да саслушају Светосавски програм који су припремили надлежни свештеник и госпођа Јелена Марковић. Деца су веома надахнуто рецитовала најомиљенијем српском светитељу и извела скеч „Долазак Светог Саве у манастир Хиландар“ који је са одушевљењем прихваћен од присутних парохијана. Сва присутна деца су добила светосавске пакетиће а програм је радосно завршило фолклорно друштво „Бели орлови“ сплетом народних игара из Србије. Све окупљене поздравио је прота Богдан захваливши се свима а посебно учесницима у програму. После програма је уследило опште народно весеље.