BILEFELD, NOVOSTI

Svetosavska proslava u Bilefeldu

Svetosavska proslava je održana u subotu 8. februara 2020. u organizaciji Crkvene opštine Bilefeld. Ista je održana u Schulzentrum Senne sa početkom u 20 časova a okupilo se oko 200 prisutnih koji su došli da saslušaju Svetosavski program koji su pripremili nadležni sveštenik i gospođa Jelena Marković. Deca su veoma nadahnuto recitovala najomiljenijem srpskom svetitelju i izvela skeč „Dolazak Svetog Save u manastir Hilandar“ koji je sa oduševljenjem prihvaćen od prisutnih parohijana. Sva prisutna deca su dobila svetosavske paketiće a program je radosno završilo folklorno društvo „Beli orlovi“ spletom narodnih igara iz Srbije. Sve okupljene pozdravio je prota Bogdan zahvalivši se svima a posebno učesnicima u programu. Posle programa je usledilo opšte narodno veselje.