BILEFELD, NOVOSTI

Svetosavska proslava u Bilefeldu

U nedelju, 26. januara u parohiji bilefeldskoj proslavljen je spomen prvog srpskog Arhiepiskopa Svetog Save.

U 10 časova služena je Sveta Liturgija u hramu Svetog Vasilija Ostroškog kojom je načalstvovao protojerej-stavrofor Bogdan Smiljić uz učešće velikog broja naroda a naročito dece i omladine. Za pevnicom je odgovarala  grupa vernika a pričestilo se mnoštvo prisutnih. U toku Liturgije je presečen slavski kolač koji su pripremili svetosavski kumovi, porodica Bubić iz Bilefelda. Posle službe u hramu je održan svetosavski program u kojem su učestvovali deca i mladi iz parohije. Otpevana je Svetosavska himna i nekoliko recitacija a potom je organizovana zajednička trpeza ljubavi u prostorijama crkvene sale. 

U subotu, 8. februara zakazana je velika svetosavska proslava u školskoj sali „Schulzentrum Senne“ Bilefeld.