EPISKOP GRIGORIJE, NOVOSTI

Svetovasilijevska litija u Nikšiću

Večeras je Nikšićem prošla svečana svenarodna Litija u slavu Božju i u čast Svetog Vasilija Ostroškog Čudotvorca, nebeskog zaštitnika i Slave grada Nikšića, u kojoj su i ovoga puta učestvovale hiljade vjernika.

Predvodili su je Visokopreosvećeni Mitropolit crnogorsko-primorski g. Joanikije i Preosvećena gospoda Episkopi. mileševski Atanasije, dizeldorfsko-njemački Grigorije, istočnoamerički Irinej, buenosajreski i južno-centralnoamerički Kirilo, administrator Mitropolije zagrebačko-ljubljanske, budimljansko-nikšićki Metodije i zahumsko-hercegovački Dimitrije.

U Litiji su bili gradonačelnik Nikšića Marko Kovačević i predsjednik Skupštine Opštine Nikšić Nemanja Vuković.

Takođe su u Litiji bili potpredsjednik Vlade Momo Koprivica, ministar poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Vladimir Joković, gradonačelnica Podgorice Olivera Injac, gradonačelnik Pljevalja Dario Vraneš, ambasador Ruske Federacije u Podgorici Vladislav Maslenikov…

više na: https://mitropolija.com/2024/05/12/niksicem-prosla-praznicna-svetovasilijevska-litija/