AUGZBURG, AUDIO, NOVOSTI

Tajna čoveka kao bića Božijeg – nastavak razgovora o veri u Augzburgu

U 36. nedelju po Duhovima u Augzburgu su, posle januarske pauze, nastavljeni razgovori o veri. Gost je ovom prilikom bio jerej dr Dragiša Jerkić, sveštenik iz Minhena, koji je govorio na temu ”Tajna čoveka kao bića Božijeg – hrišćansko učenje o čoveku”.
 
Otac Dragiša najpre je uz sasluženje oca Nenada i vernog naroda služio Svetu Liturgiju tokom koje je besedio na pročitano Jevanđelje o ženi Hananejki i veri koju je ispovedila. Njegovu veoma nadahnutu besedu prenosimo u celosti.
 
Posle Liturgije crkvena sala ispunila se mnogobrojnim zainteresovanima koji su nakon sadržajnog i zanimljivog izlaganja oca Dragiše učestvovali u angažovanom razgovoru na temu čoveka kao bića zajednice.
 
prezviter Nenad Živković, paroh augzburški