БРЕМЕН, НОВОСТИ

Тројични дан у граду Бремену

Празновање празника Духова у Бремену почело је још на навечерје празника у суботу (11.06.2022), служењем свеопштег парастоса за све православне који су се упокојили, сроднике, пријатеље, кумове.
Празнична свечаност Свете Тројице наставила се у недељу (12.06.2022), Светом Литургијом и коленопреклоним молитвама у продужетку Свете Литургије уз вечерње богослужење.

,,После дужег времена поново смо у храму поводом празничног дана Свете Тројице, без мера и ограничења произносили наше молитве Господу, у заједници једни са другима, у нади за живот вечни, надајући се у ону вечну заједницу са Васкрслим и Вазнесеним Господом, коме се нада свака душа сабрана на Литургији на дан Свесвете Педесетнице, са оном истом надом коју су имали Свети апостоли, на исти дан сабрани у Јерусалиму, када им се јавио Свети Дух у виду огњених језика. Са том истом надом и ми се молисмо у том Светом дану, да и ми доживимо ту исту и непоновљиву радост празника Свете и Свесвете Тројице, у Благоме Оцу који од вечности постоји, а кроза Сина који се у историји човечанства родио и живео са нама, у Духу који вечно исходи, а све ради нас и ради нашега спасења. Амин.“

свештеник Саша Момировић