VIDEO, EPISKOP GRIGORIJE, NOVOSTI

Tvoje od tvojih – Vladika Atanasije u Hercegovini

U okviru dana godišnjeg pomena i sjećanja na blaženopočivšeg umirovljenog Episkopa zahumsko-hercegovačkog i primorskog Atanasija, u galeriji Kulturnog centra Trebinje  večeras je najprije otvorena izložba fotografija iz života Episkopa Atanasija, pod nazivom Tvoje od tvojih, koju je priredio tvrdoški jeromonah Teofil Petrović. Ovom prilikom, pored autora izložbe, obratio se i Episkop zapadnoamerički Maksim, kao i Gradonačelnik Grada Trebinja, gospodin Mirko Ćurić.

Neposredno po otvaranju pomenute izložbe, u velikoj pozorišnoj sali, priređen je prvi, od tri planirana, razgovora, tokom kojeg su sagovornici igumana Danila žitomislićkog, kao moderatora, bili: Mitropolit crnogorsko-primorski Joanikije, Episkop diseldorfski i nemački Grigorije, Episkop slavonski Jovan i Iguman hilandarski Metodije.