AUGZBURG, NOVOSTI

U Augzburgu počelo održavanje redovnih razgovora o veri

U navečerje praznika Vozdviženja Časnog Krsta, nakon održane praznične večernje službe sa petohlebnicom, u prostorijama crkvene opštine i parohije Augzburg otvoren je ciklus razgovora o veri. Ove večeri zamišljene su kao veronauka za odrasle, odnosno kao dalja katihizacija. Predviđeno je da se u okviru večeri govori o određenoj temi, a da prisutni u 
nastavku mogu postavljati pitanja u vezi sa temom, ali i sami se uključiti u jedan otvoreni razgovor na pitanja iz naše vere.

Pre početka predavanja otpevan je tropar Časnom Krstu, a potom je otac Nenad najpre govorio o poreklu i značaju praznika Vozdviženja Časnog Krsta, a onda i o samome mestu i značenju Krsta u hrišćanskom životu te o krsno-vaskrsnom putu koji se svagda oprisutnjuje u Svetoj Liturgiji. U nastavku se razvio živi razgovor u vezi sa održanim predavanjem, ali i sa pitanjima iz svakodnevnog hrišćanskog života, kojom prilikom su od strane prisutnih parohijana izneseni predlozi za neke buduće teme.

Prisustvovalo je 30ak parohijana uz pridržavanje propisanih higijenskih mera.