АУГЗБУРГ, НОВОСТИ

У Аугзбургу започет циклус разговора о вери

У 14. недељу по Духовима и уједно спомен Светих Срба светитеља у Аугзбургу Свету Литургију је служио парох аугзбуршки, отац Ненад.

Беседу оца Ненада, изговорену након прочитаног Јеванђеља, преносиму у целости у аудио формату.

Са жељом да своју веру боље упознамо како бисмо је боље, аутентично могли живети и исповедати, како бисмо у својој вери могли да препознамо и прихватимо слободу коју нам је Господ дао, након Литургије започео је циклус сусрета верних и разговора о вери.

Циклус је започет данашњим разговором о основама хришћанске вере, како су изложене у Символу вере. Овом приликом отац Ненад најпре је укратко указао на настанак и потребу за једним текстом у коме се излажу основе хришћанске вере, а онда се осврнуо и на тумачење чланова Символа вере. Из овог почетног импулса се у наставку развио живи разговор на теме у вези са излагањем, али и на друге теме у вези са животом хришћана. Одзив и интересовање говори да је потреба верних за оваквом храном веома присутна.

Верници ће и даље имати прилике да у цркви на цедуљи оставе питања која их занимају или да своја питања и интересовања једноставно поставе путем мејла и других доступних електонских медија.

Разговори ће се одржавати у просеку сваке друге недеље, а у наредним терминима очекују се и гости предавачи.