DORTMUND, NOVOSTI

U Dortmundu služen pomen za pokoj Mitropolita Amfilohija

U petak, 30. oktobra 2020. godine, na navečerje Lučindana i praznika Svetoga Petra Cetinjskog, dana kada su se u Gospodu prestavili Petar Prvi i Petar Drugi, mitropoliti cetinjski, u Parohiji dortmundkoj, hramu Svetog apostola Luke i Svetog Petra, pomen za pokoj mitropolita Amfilohija služio je paroh dortmundski, protojerej Danilo Dangubić. Brojni vjerni su pohodili hram u toku dana prinoseći molitve i prislužujući svijeće za Mitropolitov pokoj. Na samom pomenu, na propisanoj distanci i sa redarskom brigom o bezbjednosti i zakonom propisanim mjerama, vjerni su uzeli učešća u molitvenom sabranju prinjevši svoju ljubav i vapaj Svemilostivom Gospodu da u svoje naruje primi Mitropolita Amfilohija, molitvenika, učitelja i velikog prosvetitelja naših dana. Nakon obreda vjernima se obratio otac Danilo prigodnim slovom u kojem se osvrnuo na plodnu službu ovoga velikog jerarha naše Crkve i na paralele po kojima njegov krst nalikuje krstu koji je nosio njegov veliki i čudotvorni prethodnik Sveti Petar Cetinjski.