ВИКАРНИ ЕПИСКОП ЈОВАН, НОВОСТИ, ХИМЕЛСТИР

У Химелстиру прослављена слава Удружења лекара

У суботу, 25. новембра 2023. године након вечерњег богослужења у манастирском храму Успења Пресвете Богородице у Химелстиру, у присуству великог броја чланова Удружења лекара у Немачкој, освећена су славска знамења у спомен Светих бесребреника Козме и Дамјана, заштитника лекара. Том приликом одржан је помен новопредстављеним лекарима Слободану и Душану и свим упокојеним члановима Удружења. Након молитвеног чина присутнима се пригодном беседом обратио Епископ хумски г. Јован:

Драги оци, драге лекарке, драги лекари, драга децо, драги гости. Стојећи пред вама и размишљајући које речи да вам упутим, под импресијом која ми долази у душу и у срце и на ум, јавила ми се потреба да вам се неизмерно захвалим на томе што сте своје таленте, које вам је Бог даровао, увишестручили и што сте одлучили да ваше животе уложите у бољитак нашег целога друштва, на тај начин што спасавате животе или се борите свим вашим силама да животе свих људи учините достојанственијима и да охрабрите људе који се боре за своје добробиће. Такође вам се неизмерно захваљујемо што те ваше таленте које имате, које сте умножили и које улажете, не посматрате као издвојене од Цркве него сте дошли на ово свето место, и верујем да одлазите на друга света места, и на тај начин исповедате да све оно што добијамо и оно што међусобно делимо долази од Једног и Истог Господа, коме, са обзиром  на то, сви благодаримо, на томе неизмерном дару љубави, не само нашег живота и постојања, него што је још важније, на томе међусобном дару заједништва љубави. Владика Григорије, нажалост, није могао да буде са нама вечерас. Он вас је све неизмерно поздравио, пожелевши вам срећну славу. Честитам вам од свега срца у своје име и у име наше цркве и желим срећну и благословену славу, да вас Господ обдари још већим даровима и да у Његову славу лечите друге људе и да им помажете у молитвама Свете Богородице и Светих бесребреника Козме и Дамјана и свих светих а Господ нека лекарима Слободану и Душану и свим упокојеним лекарима, као и свим људима, подари вечан помен, рајско насеље и да нас и њих благослови да се о васкрсењу из мртвих сви заједно поново сретнемо и уђемо у радост вечнога живота, амин.