NOVOSTI, FRIDRIHSHAFEN

Učestvovanje CO Fridrihshafen u akciji pošumljavanja grada

Crkvena opština Fridrihshafen zajedno sa svojim vjernicima pridružila se akciji ozelenjivanja grada Fridrihshafena. Samo u 2020. godini zasađeno je 107 stabala na području grada. Pošumljavanje vrši gradska uprava a naša crkva sa svojim vjernicima učestvovala je novčanim prilogom u svrhu pošumljavanje.

Crkvena opština priložila je stablo oraha koje je zasađeno na dečijem igralištu u naselju Kicenvize (Kitzenwiese-Mehrgenerationenplatz). Uprava grada bila je veoma prijatno iznenađena gestom naših vjernika uz pohvalu da se rijetko koja zajednica kao naša interesuje za razvitak grada Fridrihshafena. Akcija ozelenjivanja grada trajaće i dalje, te naša zajednica shodno svojim mogućnostima planira da aktivno učestvuje u pomenutoj akciji.

Uprava CO Fridrihshafen