НОВОСТИ, ФРИДРИХСХАФЕН

Учествовање ЦО Фридрихсхафен у акцији пошумљавања града

Црквена општина Фридрихсхафен заједно са својим вјерницима придружила се акцији озелењивања града Фридрихсхафена. Само у 2020. години засађено је 107 стабала на подручју града. Пошумљавање врши градска управа а наша црква са својим вјерницима учествовала је новчаним прилогом у сврху пошумљавање.

Црквена општина приложила је стабло ораха које је засађено на дечијем игралишту у насељу Киценвизе (Kitzenwiese-Mehrgenerationenplatz). Управа града била је веома пријатно изненађена гестом наших вјерника уз похвалу да се ријетко која заједница као наша интересује за развитак града Фридрихсхафена. Акција озелењивања града трајаће и даље, те наша заједница сходно својим могућностима планира да активно учествује у поменутој акцији.

Управа ЦО Фридрихсхафен