MINHEN, NOVOSTI

Uručena humanitarna pomoć stanovnicima Gline i Majskih Poljana na Baniji

Crkvena opština Minhen uz pomoć svojih vernika prikupila je značajna humanitarna sredstva namenjena porodicama čija je imovina oštećena ili devastirana usled katastrofalnog zemljotresa koji je pogodio krajeve Hrvatske i Bosne i Hercegovine. U subotu, 05. juna 2021. pomoć je, zahvaljujući organozivanom prevozu od strane parohijana, dopremljena porodicama nastanjenim u Glini i Majskim Poljanama na Baniji u Hrvatskoj.

Pored neizmerne zahvalnosti upućene mnogim parohijanima na dobrovoljnom angažovanju, posebna zahvalnost pripada Autovermietung AVIS iz Firstenfeldbruka i gospodinu Aleksandru Stevanoviću kao i Televiziji Srpske Dijaspore iz Minhena koja je podržala humanitarnu akciju.

Opširnije o tome na sajtu CO Minhen.

Napomena:

Svi zainteresovani mogu da se priključe humanitarnoj akciji organizovanoj od strane Svetog Arhijerejskog Sinoda Srpske pravoslavne crkve radi prikupljanja finansijske pomoći radi obnove sakralnih objekata oštećenih zemljotresom na pomenutim teritorijama.

Opširnije o tome na: https://eparhija-nemacka.com/poziv-za-prikupljanje-humanitarne-pomoci/