НОВОСТИ, ФРАНКФУРТ

Уснуо у Господу Драгољуб Павловић – некадашњи предсједник ЦО Франкфурт

27. јуна 2021. у Франкфурту је преминуо истакнути члан наше заједнице
Драгољуб Павловић.

Драгољуб је рођен у Београду 23 јула 1948. године. Отац му је био свештеник, угледни прота Велибор. Драгољуб је често причао о тешкој борби ,,у вријеме оно“ коју је његов отац водио са безбожним режимом. Чувени прота Павловић водио је дугу борбу око изградње храма у Београду. Драгољуб би се често и заплакао док је причао о свом оцу, којем се данас придружио у небеском царству.

Био је машински инжењер и активни члан ЦО Франкфурт. Од 2012. до 2019. године био је предсједник ЦО Франкфурт. У том периоду урадили смо капитална дјела у храму Васкрсења Господњег.

Прије неколико година доживио је јак мождани удар који је оставио трајне посљедице на његово здравље.

Послије посјете служби у цркви на Галусу, у својој кући предао је душу Господу.

Вјечан му спомен и царство небеско.

Породици Павловић искрено саучешће.

Интервју Миланке Воргић уреднице радио емисије ,,Наши у свету“ са Драгољубом Павловићем из 2014. године.

Свештенство ЦО Франкфурт