NOVOSTI, HAMBURG

Vaskrs u Hamburgu

Praznik Hristovog Vaskrsenja proslavljen je svečanim liturgijskim sabranjima u hramu Sv. arhangela Mihaila u Hamburgu. Pred ponoć, ophodom oko hrama započeto je Vaskrsno jutrenje i nastavljeno vaskrsnom Sv. Liturgijom, kojom je načalstvovao o. Siniša Vujasinović u molitvenom prisustvu mnoštva naroda iz mnogih pravoslavnih zemalja. 

 
 U 10 časova služena je druga Sv. Liturgija, kojom je načalstvovao o. Milutin Marić uz sasluženje o. Alekse Milinkovića. Nakon čitanja poslanice Njegove Svetosti, Patrijarha srpskog G. Porfirija i srpskih Arhijereja, sveštenici su čestitali praznik i podelili naforu i farbana jaja, te se narod potom zadržao u sali i dvorištu crkvenog centra uz trpezu ljubavi. Na dve vaskrsne Liturgije pričestilo se preko 500 ljudi. Bogosluženja je naročito obogatilo umilno pojanje parohijskog hora pod vođstvom gospođe Maje Šon i gospodina Dušana Joksića.