НОВОСТИ, ХАМБУРГ

Васкрс у Хамбургу

Празник Христовог Васкрсења прослављен је свечаним литургијским сабрањима у храму Св. архангела Михаила у Хамбургу. Пред поноћ, опходом око храма започето је Васкрсно јутрење и настављено васкрсном Св. Литургијом, којом је началствовао о. Синиша Вујасиновић у молитвеном присуству мноштва народа из многих православних земаља.

У 10 часова служена је друга Св. Литургија, којом је началствовао о. Милутин Марић уз саслужење о. Алексе Милинковића. Након читања посланице Његове Светости, Патријарха српског Г. Порфирија и српских Архијереја, свештеници су честитали празник и поделили нафору и фарбана јаја, те се народ потом задржао у сали и дворишту црквеног центра уз трпезу љубави. На две васкрсне Литургије причестило се преко 500 људи. Богослужења је нарочито обогатило умилно појање парохијског хора под вођством госпође Маје Шон и господина Душана Јоксића.