НОВОСТИ, ХАНОВЕР

Васкрс у Хановеру

Празник Васкрсења Христовог свечано и торжествено је прослављен у храму Светог Саве у Хановеру. Ове године је било посебно радосно и свечано, тако да је храм био претесан да прими све оне који су похрлили да литургијски прославе празник Васкрсења Господа нашег Исуса Христа. Од Великог Четвртка по све до самог Васкрса било је осетно више парохијана на свим богослужењима Страсне недеље, што је већ највљивало да ће и Васкрс бити посећенији у односу на годину за нама.

Светом Литургијом је началствовао протојереј-ставрофор Милан Пејић умировљени парох хановерски, уз саслуживање протојереја Саше Момировића другог пароха хановерског и протонамесника Александра Перковића старешине храма.

После Свете Литургије уз трпезу љубави која је била бесплатна за све, славили смо овај небоземни догађај победе живота над срмћу.