NOVOSTI, HANOVER

Vaskrs u Hanoveru

Praznik Vaskrsenja Hristovog svečano i toržestveno je proslavljen u hramu Svetog Save u Hanoveru. Ove godine je bilo posebno radosno i svečano, tako da je hram bio pretesan da primi sve one koji su pohrlili da liturgijski proslave praznik Vaskrsenja Gospoda našeg Isusa Hrista. Od Velikog Četvrtka po sve do samog Vaskrsa bilo je osetno više parohijana na svim bogosluženjima Strasne nedelje, što je već najvljivalo da će i Vaskrs biti posećeniji u odnosu na godinu za nama.

Svetom Liturgijom je načalstvovao protojerej-stavrofor Milan Pejić umirovljeni paroh hanoverski, uz sasluživanje protojereja Saše Momirovića drugog paroha hanoverskog i protonamesnika Aleksandra Perkovića starešine hrama.

Posle Svete Liturgije uz trpezu ljubavi koja je bila besplatna za sve, slavili smo ovaj nebozemni događaj pobede života nad srmću.