KASEL, NOVOSTI

Vaskrs u Kaselu

Vaskrsenje Hristovo smo ove godine svečano proslavili u prisustvu vjernog naroda u pokrajini Hesenu. Mnošto vjernog naroda je počevši od Velikog petka do Hristovog Vaskrsenja učestvovalo u svim bogosluženjima. Po završetku večernje službe na Veliki petak u kojem smo izneli Plaštanicu i položili u Hristov grob, vjernici su svakoga sata bdili i čuvali grob do službe ponoćne na Vaskrs. Na Veliku subotu, služili smo Svetu Liturgiju u gradu Fuldi. Predveče smo služili u gradu Paderbornu Izobraziteljnu službu. U ovim gradovima smo vjernike svečano pozdravili radosnim pozdravom “Hristos Vaskrse” , poželivši im svako dobro. Isto veče pri završetku dana, smo u Kaselu u 23 časa počeli Vaskrno jutrenje litijom oko hrama i ušli u ponoćnu Vaskrsnu Liturgiju, koja se svečano služila uz prisustvo 250 vjernika. Ujutru u 8 časova služena je u Kaselu druga Izobraziteljna služba, dok je u 10 časova služena Izobraziteljna služba u Lipštatu. Na bogosluženjima, po pročitanoj Vaskrsnoj besjedi Sv. Jovana Zlatoustog su se pričestili svi vjernici prisutni u hramu.