КАСЕЛ, НОВОСТИ

Васкрс у Каселу

Васкрсење Христово смо ове године свечано прославили у присуству вјерног народа у покрајини Хесену. Мношто вјерног народа је почевши од Великог петка до Христовог Васкрсења учествовало у свим богослужењима. По завршетку вечерње службе на Велики петак у којем смо изнели Плаштаницу и положили у Христов гроб, вјерници су свакога сата бдили и чували гроб до службе поноћне на Васкрс. На Велику суботу, служили смо Свету Литургију у граду Фулди. Предвече смо служили у граду Падерборну Изобразитељну службу. У овим градовима смо вјернике свечано поздравили радосним поздравом “Христос Васкрсе” , пожеливши им свако добро. Исто вече при завршетку дана, смо у Каселу у 23 часа почели Васкрно јутрење литијом око храма и ушли у поноћну Васкрсну Литургију, која се свечано служила уз присуство 250 вјерника. Ујутру у 8 часова служена је у Каселу друга Изобразитељна служба, док је у 10 часова служена Изобразитељна служба у Липштату. На богослужењима, по прочитаној Васкрсној бесједи Св. Јована Златоустог су се причестили сви вјерници присутни у храму.