НОВОСТИ, ОСНАБРИК

Васкрс у Оснабрику

Ове године лакше је организована прослава Васкршњих празника у Парохији оснабричкој. Већ по дугогодишњој традицији, на дан празника, рано ујутро служено је Васкршње Јутрење са почетком у 5 часова, са трикратним опходом, око храма Светог великомученика Георгија, уз васкршњу песму „Воскресеније Твоје Христе Спасе“. У наставку је служена Света  Литургија, уз одговарање црквеног мешовитог хора. У току исте, прочитана је посланица Патријарха српског а после подељене нафоре, освештани су Васкршњи дарови које су донели припадници Руског народа. Потом је настављено народно весеље у порти храма и просторијама Црквеног дома. Верни народ, испуњен радошћу и величином празника,  поздрављали су једни друге, а све је протекло у миру и у духу величине и лепоте празника.