NOVOSTI, OSNABRIK

Vaskrs u Osnabriku

Ove godine lakše je organizovana proslava Vaskršnjih praznika u Parohiji osnabričkoj. Već po dugogodišnjoj tradiciji, na dan praznika, rano ujutro služeno je Vaskršnje Jutrenje sa početkom u 5 časova, sa trikratnim ophodom, oko hrama Svetog velikomučenika Georgija, uz vaskršnju pesmu „Voskresenije Tvoje Hriste Spase“. U nastavku je služena Sveta  Liturgija, uz odgovaranje crkvenog mešovitog hora. U toku iste, pročitana je poslanica Patrijarha srpskog a posle podeljene nafore, osveštani su Vaskršnji darovi koje su doneli pripadnici Ruskog naroda. Potom je nastavljeno narodno veselje u porti hrama i prostorijama Crkvenog doma. Verni narod, ispunjen radošću i veličinom praznika,  pozdravljali su jedni druge, a sve je proteklo u miru i u duhu veličine i lepote praznika.