НОВОСТИ, НОЈВИД

Вечерња служба и час веронауке у Нојвиду

У суботу 07. септембра 2019. године у Нојвиду одржано је вечерње богослужење које је служио надлежни парох, јереј Александар Марковић. Парохија у Нојвиду не поседује свој храм те за богослужбене потребе изнајмљује римокатоличку цркву. У овом месту, надомак Кобленца, богослужења су најмање два пута месечно. Самој вечерњој служби предходио је час веронауке за децу школског узраста док је веронаука за одрасле, у форми разговора, одржана након вечерње службе. Све до летње паузе веронакуа ће се одржавати једном месечно, суботом кад је предвиђена и вечерња служба. За певницом је певао хор Светог Јована Златоустог под руководством госпође Даре Полетановић, који већ више од три године украшава сва богослужења у Нојвиду. Богослужбено место Нојвид прославиће 20. октобра, Светом Литургијом у 09:00 часова, свог заштитника Светог апостола и јеванђелиста Луку.