NOVOSTI, NOJVID

Večernja služba i čas veronauke u Nojvidu

U subotu 07. septembra 2019. godine u Nojvidu održano je večernje bogosluženje koje je služio nadležni paroh, jerej Aleksandar Marković. Parohija u Nojvidu ne poseduje svoj hram te za bogoslužbene potrebe iznajmljuje rimokatoličku crkvu. U ovom mestu, nadomak Koblenca, bogosluženja su najmanje dva puta mesečno. Samoj večernjoj službi predhodio je čas veronauke za decu školskog uzrasta dok je veronauka za odrasle, u formi razgovora, održana nakon večernje službe. Sve do letnje pauze veronakua će se održavati jednom mesečno, subotom kad je predviđena i večernja služba. Za pevnicom je pevao hor Svetog Jovana Zlatoustog pod rukovodstvom gospođe Dare Poletanović, koji već više od tri godine ukrašava sva bogosluženja u Nojvidu. Bogoslužbeno mesto Nojvid proslaviće 20. oktobra, Svetom Liturgijom u 09:00 časova, svog zaštitnika Svetog apostola i jevanđelista Luku.